Hemen Arayın: 0545 579 0707

Mutfak Gideri Neden Tıkanır

Anasayfa / Yazılar / Mutfak Gideri Neden Tıkanır

Mutfak Neden Tıkanır


            Evlerde ve çeşitli yaşam alanlarında her gün kullanılan mutfak lavabolarının giderleri, zaman zaman tıkanır. Bu tıkanıklık çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşur. Tıkanıklığın borulara zarar vermeden açılabilmesi için öncelikle tıkanma sebebinin bilinmesi gerekmektedir. 
 
Mutfak Lavabolarının Tıkanması

 
            Mutfak lavaboları çeşitli sebze ve meyvelerin temizlenmesi, bulaşıkların yıkanması gibi amaçlar ile kullanılmaktadır. Bu işlemler yapılırken lavabo giderine tıkanan yiyecek parçaları, tıkanıklığın en büyük nedenidir. Özellikle çay ve posası, kahve telvesi gibi ufak parçalar, lavabo giderlerine dolarak tıkanıklığa neden olmaktadır. Bunun haricinde bulaşık yıkama sırasında kullanılan sabun, deterjan gibi temizlik maddelerinden oluşan kalıntılar lavabo giderlerinin tıkanmasına neden olur. 
 
            Mutfak lavabolarında oluşan tıkanıklık, yalnızca kullanım sırasında boruları tıkayan yiyecek artıklarına bağlı değildir. Dolayısıyla mutfak gideri neden tıkanır sorusunun bir başka cevabı da giderlere bağlanan boruların zamanla eskimesi, kırılması, çatlayarak, çatlakları oluşturan parçaların su yolunu tıkamasıdır. Böyle bir durumda bilinçsizce uygulanan mutfak açıcı gibi kimyasal maddeler, kırılan parçaların boruyu daha fazla tıkamasına neden olacaktır. Bu nedenle mutfak lavabolarında herhangi bir tıkanıklık söz konusu olduğunda, sorunun sağlıklı şekilde çözülmesi için profesyonel bir yardım almaya ihtiyaç duyulmaktadır.
 
Mutfak Lavabosu Nasıl Açılır?

 
            Mutfak lavaboları tıkandığı zaman genellikle ilk başvurulan yöntem, pompa kullanımı, bazı kimyasal maddelerin kullanımı, karbonat veya sirke ile gideri açmaya çalışmak gibi yöntemlerdir. Ancak bu uygulamalar her zaman işe yaramaz. Üstelik bu tür maddelerin kullanımı esnasında mutfak borularının aşınması, zarar görmesi de söz konusu olmaktadır. Günümüzde bu yöntemlerin yerine uygulanan robotlu tıkanıklık açma sistemi, oldukça pratik bir çözüm oluşturmaktadır. 
 
            Profesyonel tesisatçılar tarafından uygulanan robotlu tıkanıklık açma sisteminde öncelikle suya dayanıklı kameralar ile giderin içerisindeki tıkanıklığın sebebi ve boyutu incelenmektedir. Bu kameralar ile tıkanıklığın tam olarak nerede ve neden dolayı oluştuğu tespit edildikten sonra, buna uygun yöntemler kullanılarak tıkanıklık açılmaktadır. 
 
            Robotlu tıkanıklık açma sisteminin en büyük avantajı, hızlı ve pratik bir yöntem olmasıdır. Bu yöntem ile mutfakta herhangi bir kırma işlemi uygulanmaz. Böylelikle evde hiçbir zarar oluşmadan mutfak borusu tıkanıklığı açma işlemi gerçekleşmiş olur. 

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone