Hemen Arayın:

Klozet Neden Tıkanır

Anasayfa / Yazılar / Klozet Neden Tıkanır

Klozet Neden Tıkanır


            Pek çok farklı nedenlerden dolayı tuvaletler tıkanabilir. Bu nedenle tuvalet giderlerine tuvalet kağıdı harici farklı hiçbir maddenin atılmaması önemlidir. Ev hanımları temizlikler sonrasında kovalarını tamamen yıkayarak tuvalete dökebiliyor. İçerisinde kalan ve fark edilmeyen temizlik bezleri ise tıkanıklıklar oluşturabilir. Bunun yanında alçı ve çimento gibi malzemelerin kaplarının temizlenerek gidere boşaltılması klozet tıkanıklığı ortaya çıkabilir. Çünkü bu malzemeler anında katılaşabilir. Bu da giderlerde tıkanıklıklar oluşturur.

Tıkanıklığın Giderilmesi İçin Yapılması Gerekenler

            Tıkanıklık karşısında pek çok yöntem deniyor olabilirsiniz. Bir pompa ile tıkanıklığı açmaya çalışmak en kötü metot olacaktır. Çünkü pompa küçük tıkanıklıklarda işe yarayabilir. Ama ileri aşamalardaki tıkanıklıklarda bu yöntem işe yaramaz. Ortaya daha mikrobik bir durum çıkabilir. Bu tür durumlarda tıkanıklık sorunu için alanında uzman ekiplerden yardım talep etmeli ve robot cihazlarla sorunun kaynağının bulunması sağlanmalıdır.

Robot Cihazlarla Tıkanıklığın Giderilmesi

            Gider borusu içerisinde kamera uzatılır ve yer tespiti yapılır. Bu şekilde işlemler hızlandırılabilir. Bazı klozet açıcı kimyasal maddeleri ile tıkanıklıklar ilerlememiş ise açılabilir. Ancak her tıkanıklık sorunu için çözüm olamayabilir. Kameralı cihazlar hem sağlık açısından ideal bir çözümdür. Hem de rahat ve kullanışlı bir yöntem olarak hızlı bir şekilde sorununuzun çözülmesi sağlanabilir.

Klozet Tıkanıklığının Neden Olduğu Olumsuzluklar

            Gider borularında yaşanan tıkanmalar, sağlıksız ortamlar oluşturur. Özellikle tuvalet tıkanıklıkları geri taşma gibi olumsuzluklar meydana getirdiğinde hastalık oluşturacak ortamlar oluşturur. WC giderine suda erimeyen tuvalet kağıtlarının dahi atılmaması önemlidir. Zaman içerisinde birikin kağıtlar borular içerisinde tıkanmalara neden olabilir. Bazı durumlarda ise kullanıcılar dışında gelişen olaylar klozet neden tıkanır sorusunun cevabı olabilir. Bu da hatalı eğim verilmesinden kaynaklanabilir. Bunun yanında gider borularının eskimesinden dolayı da tıkanıklık sorunları oluşabilir.

            Yanlış işçilik, yanlış kullanma ve dikkatsiz gideri kullanma ile gibi etkenlerden dolayı tıkanıklıklar yaşanıyor. Pis gider olduğu için geri taşma durumunda pek çok hastalığa davetiye çıkarabilir. WC kullanımına engel olan bu taşmaların çok daha hızlı ve sonuç odaklı bir şekilde önüne geçebilmek için kameralı cihazlar ile sorunun kaynağının bulunması çok önemlidir. Bu şekilde çözüm çok daha basit ve daha az zahmetli, daha az maliyetli olacaktır.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone