Hemen Arayın: 0545 579 0707

Lavabo Tıkanıklığı

Anasayfa / Hizmetler / Lavabo Tıkanıklığı

Günlük yaşantımızda sıklıkla kullandığımız mutfak, banyo, tuvalet lavaboları tıkanıklık yaşayabiliyor. Lavabolarda oluşan bu sorunlar tüm günümüzü sekteye uğratabiliyor. Bunlarda oluşan sorunların altında pek çok sebep yatmaktadır ve bu lavabolar çeşitli yollarla açılabilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığının Sebepleri Nelerdir?

Hayatımızın bir parçası durumuna gelen lavaboları çeşitli fonksiyonlar için kullanırız. Yüzümüzü, ellerimizi veya farklı şeyleri yıkamak için kullandığımız lavabolar farklı sebeplerden dolayı tıkanabiliyor.

Bu sebepler ise şöyledir;

  • Mutfak lavabosunu atılan çöpler
  • Yemek artıkları
  • Tuvalet ve banyo lavabosuna atılan saç, kıl, bebek bezi gibi tıkayıcı maddeler
  • Eğimsiz yapılan giderler
  • Borulardan veya tesisattan kaynaklanan teknik sorunlar
  • İnşaat halindeyken kalan taşlar, çimento ve harç malzemeleri

Bu sebepler ve buna benzer birçok sebepten dolayı lavabolar gündelik hayatta tıkanıklık yaşayabiliyor. Lavabo açma evde, profesyonel olmak üzere çeşitli yöntemleri vardır. Bunların bazıları geçici çözüm sağlarken bazıları ise kalıcı çözümler yaratarak sizi bu dertten kurtarabilir.

Evde Lavabo Tıkanıklığı Açmanın Yolları Nelerdir?

Lavabo tıkanıklıklarını evde basit yollarla çözebiliriz. Bu yollar her ne kadar geçici çözümler ise de günlük hayatımızı bir nebze de olsa kurtarır. Ani çözümler üreterek o anlık bizleri o sıkıntıdan kurtarır.

Bu yollar ise şunlardır;

  • En basit yolla; pompa yardımıyla gideri açmaktır. Tıkanıklık yaratan sorun küçük ise gider hemen açılır, sorun büyükse farklı yollara başvurulur.
  • Sirke, karbonat ve su karışımıyla lavabo tıkanıklıkları açılabilir. Etkili ve basit bir yöntemdir. Herkesin kolaylıkla evlerinde kullanabileceği bir yöntemdir.
  • Demir bir çubukla neyin tıkattığı anlaşılabilir.

Bu yollarla lavabolarınızda oluşan sorunları geçici de olsa giderebilirsiniz. Küçük sorunlar için etkili bir sonuç yaratır.

Profesyonel Yöntemlerle Lavabo Tıkanıklığı Açma Nasıl Olur?

Lavabo tıkanıklıkları için en etkili yöntem; robot ve kamerayla giderleri neyin tıkattığını anlamaktır. Robot cihazlar, giderlere kameralar yardımıyla girerek kırmadan ve dökmeden sonuç alırlar.

Lavabo Tıkanıklığı Oluşmaması İçin Neler Yapılabilir?

Lavabo tıkanıklıkları oluşmaması için lavaboları tıkayabilecek cisimler lavaboya atılmamalıdır. Bebek bezi, saç, yemek artığı gibi suyun akışına engel olabilecek her türlü çöpten uzak durulmalıdır.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone Firma Rehberi

Firma Rehberi