Hemen Arayın: 0545 579 0707

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Anasayfa / Hizmetler / Lavabo Tıkanıklığı Açma

Her evde olabilecek bazı sorunlardan birisi lavabo tıkanıklığı sorunudur. Bunun çeşitli yolları vardır. Doğal ev tipi yöntem ve endüstriyel yöntem olarak ikiye ayrılır. Ev tipi yöntem ev kadınlarının daha çok tercih ettiği yöntemdir. İlk olarak lavabo tıkanıklığı nedir bunun hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Nedir?

Lavabo tıkanıklığı belli başlı sebeplerden meydana gelmektedir. Dikkatsizlik, bakımların yapılmaması da bu durumun oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Tabi ki mutfak ve banyo lavabosu kullanımına göre beliren sebepler değişkenlik gösterir. Bu sebepler ise şunlardır;

  • Gider borularına takılan saç,
  • Birikmiş kir,
  • Kalıntı halini almış kireç,
  • Mutfak lavabosu için yemek artıkları,
  • Yemeklerin yağlarının donması,
  • Çöplerin gideri tıkaması gibi sebepleri sıralayabiliriz.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo açma, geleneksel yöntemler ve endüstriyel yöntemler olarak ayrılır. Aslına bakarsak geleneksel yöntemde kullanılan ürünlerin içerisine kimyasal bazlı ürünler konarak endüstriyel ürünler elde edilmektedir.

Geleneksel ev tipi lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri arasında sirke, tuz, karbonat gibi bir araya gelince köpük reaksiyonu veren ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler hem lavaboya zarar vermeden hem de daha ekonomik olarak kullanılan yöntemlerdir. Endüstriyel yöntemlerde ise köpüren maddeler kullanılarak lavabonun açılması sağlanmaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı Açmanın Dezavantajları Nelerdir?

Tıkalı Lavabo açma işlemi yapılırken oluşan bazı problemler meydana gelebilir. Bu da karşımıza avantajı olmayan durum olarak çıkar. Bu dezavantajlar gider borularının yıpranması, lavabo taşının ya da seramiğinin yıpranması, lavaboda bulunan musluk ve benzeri çelik ya da metal bazlı ürünlerin renginde kararmalar, yıpranmalar gibi durumlarla karşılaşılma ihtimali olabilir.

Lavabo Açıcı Nedir?

Lavabo açıcılar, lavabolarda oluşan tıkanıklığı açmak için kullanılan kimyasallardır. Bu kimyasallar daha çok toz olup suda eriyen ürünlerdir. Lavabo açıcı mantığı şudur, yumuşak ve kaygan bir çözelti oluşturarak tıkanıklığa sebep olan maddelerin parçalanarak suyun içerisine akması işlemidir. Daha çok sıcak ya da ılık suyun lavabo açıcı tozun üzerine dökülüp kabarmasıyla yağ, kir tabakları suya karışır. Sıcak ya da ılık su kullanılmasının nedeni toz formda olan lavabo açıcının daha çabuk aktifleşmesini sağlamak içindir.

 

 

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone Firma Rehberi

Firma Rehberi